Site Menu

2020 ANASP Region 11


Schedule
Directions: ANASP Region Tournament

Details

Cordinator: Samantha Axsom
email: axsoms@fordyceschools.org
Starts: Feb. 8, 2020
Stops: Feb. 8, 2020

Registration

Opens: Jan. 5, 2020
Closes: Jan. 22, 2020

Address

Address: 75 Redbug Blvd. , Fordyce, AR, 71742

Teams registered

Team Name Members Flight Time Preference Slots Remaining
Barton Archery Team Andrew Finch - Arianna Jasso - Becca Hooks - Brody Little - Caden Bates - Caden Meadows - Claire Herrmann - Cooper Henry - Emily Chisholm - James Polk - Jamison Dumas - Joseph Wheelus - Layla Webb - Matthew Barton - Peyton Howard - Ramya Miller - Riley Dumas - Sam York - Tony Vartenian - Zoe Jackson - 8 a.m. 4
Washington Middle School Abbey Geist - Abigail Wyatt - Addison Gaul - Alex Ezell - Brylee Jobe - Canaan Kingery - Citlali Martinez - Ethan Darden - Hutchinson Jackson - Isabel Clark - Jackson Pagan - Jaelynn Dumas - James Ingram - Jarett Baker - Kelsey Smith - Landon Carnline - Miles Moreland - Mitchell Polk - Sarah Thompson - Schuler Sewell - Spencer Langston - 2 p.m. 3
Taylor High Archery Alexis Clark - Amy Richardson - Ashlynn Hinshaw - Beau Emerson - Cody Higgins - Emmi Patrick - Ethan Taylor - Grace Mclelland - Hailey Haynes - Haley White - Jack Hoyle - Jonah Jenkins - Makenzie Burns - Riley Hoyle - Shauna Mason - 2 a.m. 9
Emerson Elementary Aiden Watson - Baxter Waller - Brailey Tuberville - Emilee Hanson - Gracie Vaughan - Havyn Carrington - Kaden Waller - Katlynn Dendy - Kyle Billingsley - Lexi Samples - London Hughes - Oree Johnson - Peyton Ferguson - Terry Shepherd - Tristan Fish - Waylan Cader - 10 a.m. 8
Taylor Middle Archery Adelyn Carter - Anistyn Nolte - Ashlyn Clark - Ben May - Caden Frizzell - Cailynn Hinshaw - Caleb Ezernack - Chayner Owen - Cole Phillips - Cooper Hunter - Emily Cook - Emma Collier - Genna Braswell - Grace Braswell - Harleigh Williams - Jack Collier - Jessie Umphries - Julieann Stacks - Kailey Davis - Mattison McLelland - Michael Higgins - Miley Davis - Ryder Millsap - Wylie Hill - 2 a.m. 0
PC Middle - Mighty Trojans Amber Ashbrook - Andrew Burns - Christian Word - Eli Sinclair - Ethan Haynes - Ethan Vickers - Jaxon Waggoner - Jenna Smith - John Gathright - Julie Wilson - Kaine Greene - Lorali Barnes - McKenzie Rainwater - Paytin Greene - Stephen Burton III - Zoe Edmonds - 1 p.m. 8
Harmony Grove High School Archery Team Abbi Proffitt - Alaina Word - Brett Canada - Bryanna Thomas - Chris Schalchlin - Daniel Hicks - Jacquelyn Schofer - Jeremiah Morgan - Karissa Purifoy - Kinley Shipp - Kristina Launius - Kyelon Nicks - Latavia Jefferson - Nick Gammill - Olivia Dennis - Skylar McMahan - Tobias Hicks - William Purifoy - None 6
Emerson High Archery Addison McNeil - Aiden Mayfield - Alexandria Fish - Chris Shackleford - Conner Bridges - deja nunly - Judd Samples - Matthew Wade - Norman smith - Reese Mitchell - 10 a.m. 14
Fordyce High School Alianzo Williams - Angel Alonso - Brayden Courtney - Bryce Courtney - Canei Starks - Cristi Mena - Dameon Watkins - Daniel House - Daniel Roark - Dannisha Lawson - Elizabeth Grace - Hannah Miller - Jamarius Allen - Juan Castillo - Kara Massey - Kiedron Warner - Lauren Petty - Seth Barner - Shemonda Robinson - Trysten Haynes - Zatiyah Robinson - 2 p.m. 3
Emerson Jr High Archery alexis burns - Brandon Hanson - Brylie Hughes - carlee Roberson - Carter Robinson - Cheyanne Evans - Dawson Dooly - Elizabeth billingsly - Emilee Roeder - Gage Keels - Hayden Warrick - Jackson Waller - Jacob Shackleford - Jasper Jones - Joseph smith - Ka'Lee Hanson - Kendall haire - marcus carrington - Max Rich - miles welch - Page Nichols - 10 a.m. 3
Fordyce Elementary School Ada Beth Berry-Cruz - AJ Socia - Audrey Adair - Breck Berry - Bryant Robinson - Brynton Axsom - Carrington Clay - Debranne Cranford - Hayden Ford - Kaiden Quimby - Landon Ford - Logan Barner - Mallory Hardman - Samuel Petty - 9 a.m. 10
El Dorado Wildcats Alaina Herring - Alexa Hulsey - Ashton Yarbrough - Ava Clark - Caleb White - Caroline Meadows - Catelynn Connor - Clayton Sewell - Hunter Lawrence - Jon Elia - Justin Dumas - Landen Rainwater - Lynley Smith - Maggie McDaniel - Millee Mobley - Sarah McCoy - Wilson Perdue - 1 p.m. 7
Columbia Christian School Elementary Brooks Curtis - Chloe Bevan - Christian Routon - Dawson Wheelington - Eli Bell - Jaxson Rushton - 11 a.m. 18
Harmony Grove Junior High Archery Bryann McCain - David Gammill - Drew Horstkamp - Ethan Thompson - Kayli Shuler - Laila Purifoy - Leslie Reyes - Lexie DeHart - Mason Simonsen - Natalie Hall - Payton Strickland - Samantha Williams - 1 p.m. 12
West Side Elementary Warriors Allison Sharp - Annalisa Seabolt - Annalysee Walker - Benjamin Narciso - Enoch McNabb - Gracelyn Sinclair - Grayson Bailey - Hannah Burton - Hutson Taylor - Jax Bain - Jayden Pennington - Madelynn Conley - McKenzie Chadwick - Samantha Loggins - 1 p.m. 10
PC Elementary - Slinging Trojans Addison Golden - Brayden Latino - Brendan Sampson - Dalton Farris - EllieMae Ray - Emma Ware - Gray Kelly - Jackson Stephens - Jackson Brian - Jake Smith - Kambrey Stegall - Kaylee Housdan - Landon Pridgen - Landon Russell - Landon Wylie - Major Brian - Parker Thomas - Peyton Bohannan - Reed Agerton - Robert Pauley - Sawyer Copes - Taylon Calloway - Wesley Rainwater - 1 p.m. 1
Columbia Christian School HS Cameron May - Chloe Rowe - Eliana Curtis - Jake Williams - Jared Massey - Jessie Gunnels - Jonathan Stevens - Jordan Perritt - Melissa Gunnels - Ryan Attebery - Tom Norman - Victoria Frances Allison - 11 a.m. 12
Fordyce Middle School Andrew Rogers - Ashley Ortiz - Brayden Axsom - Caden Clayton - Caden Barner - Caden Parrson - Corey Burks - Deandrae Brannon - Emmalynn Landers - Gabriel Courtney - Juliet Powers - Kendall Dorrell - LaDerrica Warner - Mahogany Gaston - Marlessa Grandy - Owen Shaddock - Riley Greenwood - Timothy McMillan - 1 p.m. 6
Columbia Christian School MS Abby Triplet - Braylon Srebalus - Heidi Rowe - Izzy Mustafa - Sam Williams - 11 a.m. 19
West Side High School Warriors Abby Sipes - Alexandra Williamson - Dawson Sinclair - Grace McNabb - John Williamson - Joseph King - Kimber Mitcham - Luke Robertson - Madison Davis - Payton Comeaux - Ryan Hay - Safaa Sohail - Sidney Botner - Tori Bates - Vataline McDonald - 1 p.m. 9
Bearden Allyssa Warner - Andrew Rose - Bear Nimmo - Collin Weatherly - Destiny Avery - Ellie Taylor - Emma Martin - Haley Hoss - Haylee Gonzalez - Issac Clemons - James Kelly - JayAna McDaniel - Kaileigh McElroy - Laielah Wentworth - Matthew Chambers - Natalie Jones - Noah Beard - Oliveria Gonzalez - Paighten Heard - Patrick Green - Preston Kelley - Sarah Castleberry - Weston Jones - 9 a.m. 1
Bearden High School Aleigha Parnell - Alyvia McMillan - Anna Weatherly - Any Rajwani - Darione Wentworth - Gannon Word - Haden Grice - Ian Newton - Ivyana Harris - Jason Enlow - Justin Labeff - Karli Humphries - Kase Humphries - Kathan Emerson - Katie Barnes - Kris Newton - Levi Ryder - MaKenzie larsen - Matthew Lester - Nora Taylor - Shayne Sorrells - 9 a.m. 3
West Side Middle School Warriors Addison Ogle - Ashton Bailey - Bryce Martin - Calab McDonald - Carley Bain - Clayton Rogers - Emily Loggins - Gabriel Moncrief - Gideon Moncrief - Jackson Sinclair - Jacob McDonald - Jake Evans - Katelyn Earnest - Madelyn Poss - Micah Wake - Samuel Hay - Taylor Hubbard - Victoria Colley - 1 p.m. 6
Taylor Elementary Archery Adley Buford - Alexis Russell - Ana Wilson - Austin Brown - Brodi DeMoss - Carsyn Langley - Dawson Sweet - Gavin Cook - Hayden Ochs - Holland Stacks - Jack Rogers - Jakob Davis - Jax Elmore - Jaxon Revell - Kelly Warlick - Madison Bland - Max Flynt - Owen Perkison - Ryder Tate - Rye Minter - Titus Herman - Tuff Turnage - 2 a.m. 2