Site Menu

2020 ANASP Region 8


Schedule
Directions: ANASP Region Tournament

Details

Cordinator: Tim Hobbs
email: tim.hobbs@cps.k12.ar.us
Starts: Feb. 8, 2020
Stops: Feb. 8, 2020

Registration

Opens: Jan. 5, 2020
Closes: Jan. 22, 2020

Address

Address: 38 Panther Trail , Cabot, AR, 72023

Teams registered

Team Name Members Flight Time Preference Slots Remaining
CAC High School Abi Monroe - Asa Whitman - Brandy Tyner - Emily Esseny - Ethan Smith - Grant Richmond - Isabella Keaton - Landon Ramer - Lucas Harrison - Madison Fleck - Nick Devitt - 10 a.m. 13
Homeschoolers on Target Sr High Andrew Schmidt - Atleigh Gruenwald - Brandon Snowden - Bryce Ebsen - Callie Messick - Darby Schmidt - Gavin Corbin - Khayman Snelson - Lainey Riddle - Mackenzie Iles - Martha Sanders - Michael Gruenwald - Mollie Messick - Samantha Snowden - 10 a.m. 10
Homeschoolers on Target Elementary Daniel Schmidt - Dillan Hiaumet - Haven Townsend - Ian McGuffin - Jayden Maris - Jonah Reid - Jonathan Buchwalter - Kheagan Snelson - Lila Rossi - Mabry-Kate Broderick - Ty Johnson - 10 a.m. 13
CAC Middle School Austin Allen - Charlie Bannister - Grant Perry - Hunter Hughes - Jude Fitzgerald - Landon Benson - Luke Ketcher - Nathan Morton - Noah Minkner - Peyton Baker - Sylvia Jetton - Timothy McConnell - Will Cauley - Zane Tafoya - 10 a.m. 10
Cabot High School 2020 Regionals Adam Hall - Alyssa Stephens - Ashton Trumpfheller - Ciara Davidson - Colton Wilson - Dominick DeVito - Dylan Skinner - Emma Everett - Ethan Darcey - Gabriel Osbon - Hayden Stein - Hunter Huey - Hunter King - Jackson Jolley - Jasmine Vaughn - John Cover - Julian Hennesy - Kahner Murray - Katy Kendrick - Kierstin Bullock - Kiya Miller - Leah Griffin - Lexxi Halpine - Sam Mclaughlin - 9 a.m. 0
Maumelle High BreKiya King - Briana Hayes - Bryant Wells-Greene - Elizabeth Thompson - Hannah Leslie - Jenica Jones - Jonathan Reyes - Juliane Diaz - Kaitlin Albey - Kaitlyn Maxwell - Kaitlyn Dabrowski - Karter Pawelczak - Kevin Thompson - Lauren Elliott - Maurice Mark - Nennia Felle - Samuel Stephens - Sarah Critton - Solomon Shorter - 5 p.m. 5
Mills Comets Amber Shumaker - Ava Wilf - Carlos Brown - Chloe-linn Maldonado - Emily Walker - Erin Stevenson - Jahair Aguilar - Linnea Blackmon - Marcedi Phillips - Sebastian Smallwood - 1 p.m. 14
PFE Archers Abigail Naylor - Adam Csege - Ashlyn Woods - Christina Abraham - Ella Furrey - Fiona Everett - Gavin Mosely - Jordan Woods - Joseph Gustafson - Katelyn Clausen - Kyra Kyser - Levi Swindle - Levi Hassell - Mabrey Bryant - Macy Clark - Owen Dearasaugh - Rileigh McClendon - Ryley Mayden - Sadie McLelland - Savannah Gilliam - Sky Redd - Skylen Caver - Will Mayden - Wyler Mallett - 10 a.m. 0
Our Lady of the Holy Souls Adam Jones - Andrew Marra - Andrew Robbins - Andrew Wood - Anna Lipin - Caroline Hartsell - Carson Vogelpohl - Emma Gatlin - Emma Johnston - Ginna Koehler - Grayson Weems - Joseph Vanover - Lexi Keys - Lindsey Morris - Marty Olvey - Mason Grice - Maya Johnson - Nathan Robinette - Parker McGahagan - Robert Wherry - Simone Price - Sophia France - Tessa Hendon - Zachary Ellis - 9 a.m. 0
Homeschoolers on Target Middle School Aaliyah Barber - Allison Riddle - Anna Johnson - Anna Centinaro - Aubrey Messick - Brianna Blackwood - Emma Hester - Evie Thomas - Graham Davenport - Harold Best - Jackson Rossi - Jackson Iles - Jacob Townsend - Jeremiah Bailey - Lillian Ragan - Loralea Broderick - Lukas Gruenwald - Matthew Cantone - McKenna Johnson - Molly Chosich - Noah Schmidt - Ramsey Messick - Reya McGuffin - 10 a.m. 1
Little Rock Christian Warriors Alex Bratton - Andrea Pope - Anna Caroline Flaming - Callie Workman - Cole Proctor - Connor Lynn - Deanna Brown - Emma Otwell - Ethan Graves - Grayson Lumpkin - Jacob Edwards - Jett Espinoza - Jewelia Black - Karen Rush - Kylie Robinson - Landon Tucker - Lilium Jones - Luke Spears - Max Johnson - Nicholas St. Amant - Sydney Burton - Vaughn Greenway - Victoria Roach - William Roach - 2 p.m. 0
Maumelle Middle Stingers Alana Hendrix - Austin Mosby - Bailey Mason - Brady Pulliam - BreAnna Strutz - Brodie Foster - Cambria Tedrow - Cassidy Casey - Corbin Hagar - Easton Kenley - Hanah Whitener - Izzy Shettles - Lydia Warrior - Maggie Sweet - MaKiah Davis - Maverin Kaplan - Meredith Dearasaugh - Monica Pinili - Parker Clausen - Reece Rodtnick - Sarah Bailes - Silas Mcgarrah - Tim Zhang - 10 a.m. 1
WMS Eagles Adam Tappin - Aiden Gooseberry - Baleigh Roberts - Banks Dawson - Blayne Hurley - Harish Ulaganathan - Hussein Al-Taweel - Janav Jawahar - Jay Carter - Julia Clausen - Maaziah Guy - Nikhil Shanmugam - Noah Thompson - Preslee Loyd - Sierra Spinler - Syieed Khabeer - Trenten Austin - 1 p.m. 7
Maumelle Hornets 1 p.m. 24
Southwest Christian Archery Club Elementary Connor Fletcher - Damian Tipton - David Martinez - Edie Bartle - Ellamae Burlison - Heer Patel - John Smith - John Lerew - Kaya Kilcrease - Keily Rodriguez - Marlee Bartle - Noah Serrano - Paul Robinson - Samantha Denton - Tucker Burlison - 11 a.m. 9
Crystal Hill Elementary AJ Barber - Beau Blackwell - Corbin Lock - Emily Wickliffe - Gracie Wilson - Jackson King - Jaiden Murray - Jason Ayala Rodriguez - Levi Warrior - Luke Potter - Reece Ruple - Reed Baker - Zane Lovett - noon 11
Cabot Junior High North 2020 ANASP Regionals Alayna Adineh-Kharat - Aydin Atalay - Bethany Myrick - Caleb Cox - Canon Cunningham - Cassidy Moore - Evan Jenkins - Jenna Nyer - Jianna Henson - Keeley Johnson - Malory Smolder - Mark Vaughn - Mason Odle - McKenzie Fawcett - Nicholas Burns - Parker Palik - Rachel Aragon - Rebecca Bedoya - Rhianna Bowen - Rikki Pasteka - Samantha Hawkins - Tanner Leytham - Tyler Brockman - Zoe Abels - 9 a.m. 0
Des Arc Eagle Eye Archery Adysen Johnston - Avery Richards - Brooklyn Smith - Cache Flanagan - Cane Childers - Chandler Dobbins - Dalton Parson - Hattie Burton - Hayden Nichols - Hayden Brown - Jack Manek - Jakin Cox - Kaydin Randall - Kaylee McDonald - Logan Green - Maddox Ward - Makenzie Williams - Marley Widener - Maya Hamilton - Oakley Davenport - Ty Tallent - Walker Harris - 11 a.m. 2
Southwest Christian Archery Club Middle Amy Burris - Braxton Drayer - Eden Vansandt - Keaton Linville - Kyrie Mixon - Libby Mays - Logan Oakes - Lundyn Swager - Mauricio Martinez - 11 a.m. 15
Cabot Junior High South 2020 Regionals Alexa Stiles - Allie Goertzen - Alyssa Murray - Alyssa Taylor - Annabelle Cupps - Audrey Jones - Brooks Johnson - Cody Lauderdale - Ethan Cash - Grace Anne Moore - Jacob Barta - Jaxson Meyer - Jordan Leech - Julia McKee - Kayla Duke - Kemandrell Hamilton - Mason Hawkins - Natalie Hall - Natalie Sanders - Noelle Tonmanikout - Reece Holler - Serenity Chandler - Shane Timm - Xander McCormick - 9 a.m. 0
Southwest Christian Archery Club Senior Bailey Buck - Brianna Jackson - Dakota Old - Dallas Keathley - Isaac Cansler - James Denton - Landon Linville - Preston Linville - Samantha Overcast - Thomas Cansler - Zoe Cooney - Zoie Moody - 11 a.m. 12
Cabot Freshman Academy 2020 Regionals Abby Aragon - Aimee Drews - Braden Lee - Emily Lewis - Ethan Carroll - Hailey Drews - Hunter Garriga - Josiah Phillips - Kalynne Martin - Kaylynn Allen - Lane Parks - Noah Benson - Seth Stark - Taylor Terrell - Tyler Stephens - Will Vailes - 9 a.m. 8
Carlisle Elementary Alayna Devore - Allie Rowland - Annalise Taylor - Ashton Riggs - Ben Mott - Bradley Bokker - Chad McCrary - Charley Cook - Colton Burks - Cooper Smith - Daniel Ford - Gordon Will - Kaitlyn Buffalo - Kayla McConaughy - Nikoli McClean - Shelby Teer - Slaten Carter - Tristan Taylor - William Corter - 9 a.m. 5
Carlisle Middle School Aisling McReynolds - Alex Sims - Alicia Gray - Andrew Fricker - Bentley Parker - Brooklyn Jenkins - Caleb Julian - Drake Burks - Elexis Pierce - Emma White - Graham Clark - Hayden Huffmaster - Jessa Wiles - Jvon Dodson - Kenner Gosney - Lawson Petrus - Lofton Brewer - Luke Caviness - Michael Morris - Mitch Crouch - Nathan Butler - Parker White - Sloan Robertson - Tristin Gray - 9 a.m. 0
Carlisle High School Tabitha Riggs - 1 p.m. 23