Site Menu

2020 ANASP Region 4


Schedule
Directions: ANASP Regional Tournament

Details

Cordinator: Misty Bacon
email: misty.bacon@cavecity.ncsc.k12.ar.us
Starts: Feb. 8, 2020
Stops: Feb. 8, 2020

Registration

Opens: Jan. 5, 2020
Closes: Jan. 22, 2020

Address

Address: 711 N. Main Street , Cave City, AR, 72521

Teams registered

Team Name Members Flight Time Preference Slots Remaining
CCHS Archers Aslyn Justus - Bayleigh Mullen - Dalton Brown - E'Monie McClinton - Jersey Rodriguez - Jolynn Allen - Jordyn Rodriguez - Katy Cushman - Kaylee Leddy - Kaylin Allen - Olivia Foley - RaeAnn Moreland - River Rodriguez - Tia Ring - Tristin Higginbottom - Tyler Hutchison - Walker Cannon - 9 a.m. 7
Westside Middle Alex Watson - Blaine Bryant - Cole Cureton - Colton Chism - Corbit Hiser - Dakota Buck - Eli Lane - Ethan Hiser - Gillen Adcock - Hannah Taylor - Harlee Jo Baker - Hayden Snell - Jackson Parks - Jacob Moore - James Meredith - Krysta Bauer - Landon Tribble - Levi Cato - Levi Sauser - Luke Hiser - Parker Ferguson - Ryan Miller - Teegan Johnston - 1 p.m. 1
Oak Grove Archers Aubrie Cole - Dalen Burroughs - Edwin Chen - Gabrielle Scott - Gabrielle Morris - Jaden Cheatwood - Joe Pillow - John Jones - J.T. Kuenzel - Makaila Armstrong - Michelle Scott - Seth Kaser - 11 a.m. 12
Maynard High School Archery Aiden Baiza - Duane Kuhnle - Dylan Collier - Eric Spencer - Hunter Patrick - Jarred Jones - Madeline Jones - Megan Mustread - Nick Arnold - Steel Clark - 1 p.m. 14
CCES Archers Aeron James - Alissa Foley - Brandon Herrin - Bricen Carter - Cole Wilson - Elijah Beller - Gabbie Hawkins - Hayden Herndon - Hope Bryant - James Compton - Jaycob Joplin - Jessie Break - Kaelyn Cooper - Kaleb Johns - Kaylee Johnson - Knewt Caraway - Kyleigh Pagan - Landon Farris - Preston Tate - Sawyer Rose - Sierra Lewis - Skylar Scott - Taylor Moody - Wyatt Higginbottom - 10 a.m. 0
GCT Elementary Caleb Weaver - Camden Ross - Cayden Weaver - Connor Risner - Drake Teasley - Ella Ballentine - Gracie Williams - Jaylee McGowan - Jett Wilhite - Jordan Norwood - Julianna Gazaway - Kaleb Falls - Karley Yeager - Klay Kersey - Kolton Coates - Konner Coates - Madison Hatley - Menah Gramling - Taytem Cooper - Trent Hodges - Trinity Hyde - 12:30 p.m. 3
Westside Senior Archery Alex Holland - Andrew Jackson - Caleb McQuay - Dakota Mahaffey - Emma Spangler - Gage Goodwin - Jackson West - James Letts - Phillip Vassar - 4 p.m. 15
Maynard Middle School Ashdon Melton - Bailie Vallance - Brice Weisenbach - Christy Whitworth - Clayton Holt - Dawson Goins - Elizabeth Boling - Gracie Collier - Hunter Halliburton - Jackson Pearcy - Jaycee Hamm - Jayden Cantey - Logan Edington - Logan Guerra - Max Mustread - Myles Koons - Oceana Smith - Riley Brown - Tony Parker - Tuff Clark - Zakry Crain - 1 p.m. 3
Delta School Bulldogs Dena Briggs - Haskel Schaffer - John Roberts - Julia Johns - Julian Glover - Lauren Roberts - Makayla Frisbee - Ryan Bishop - Spencer Sullivan - Valentina Saumell - 1 a.m. 14
GCT Middle School Alex Pratt - Anna-Tipton Puckett - Asher Darty - Bailey Hoyer - Blake Hodges - Brittney Woods - Carson McMillon - Carter Hicks - Emma Stone - Gavin Smith - Graycen Yeager - Jackson Kidd - Jacob Hayes - Jagger Brogdon - Jaren Wooley - Jarrett Rogers - Javan McGowan - J.D. Hovey - Katie Wenger - Kaylee Lemmons - Kennedy Wright - Logan Mikel - Ty Middleton - Valery Akers - 1:30 p.m. 0
Marmaduke High School Team Brandon Austin - Brian Mcclure - Carson Barnum - Chase Vannada - Dakota Prince - Gunner Newell - James Prince - Kaitlynn Owings - Kaylee Cook - Kristian Glover - Nathaniel Adams - Racheal Green - 11 a.m. 12
Maynard Elementary Archery Alexis Long - Blake Edington - Braxton White - Casey Lewis - Cody Ray - Colton Beaver - Connor Spencer - Destiny Patrick - Dewell James - Drew Damon - Isabel Jones - Jaden West - Jordan Haney - Jordyn Tanner - Julianna Simpson - Justyn Mandrell - Karlee Owens - Katie Halliburton - Kimber Cox - Lunden Swann - Michael Junkersfeld - Michael Shelhamer - Natalie Kimble - Nathan Weisenbach - 1 p.m. 0
Valley View Intermediate Abigail Johnston - Alyssa Tosh - Austin Cox - Bella Hundley - Chandler Ring - Chris Coffman - Christian Wilcox - Eli Hunt - Elizabeth Strickland - Gator Johnson - Gavin Thielmier - Hudson Collins - Jackson Coleman - Levi Manning - Mac Carpenter - Macy Mayville - Owen Dobson - Reed Jackson - Rowan Roberts - Scarlet Whiteside - Tyler Carver - Whit Herndon - Zane Leggett - Zipporah Rookey - 2 p.m. 0
Paragould HS Alan Apuan - Alannea Smallie - Alex Grooms - Alexis Griffith - Anthony Moody - Arianna Oliver - Azlynn Cline - Conner Smith - Cooper Ray - Darnissa Green - Draven Summers - Elijah Caudill - Gerald Simmons - Jenna Kersey - Kimberly Wineland - Levi Taylor - Logan Johnson - Makanza Sanders - Matthew Roach - Novembre Lexton - Simone Gough - Tyler Tompkins - Victoria Slayton - William Johnson - 10 a.m. 0
Valley View Sr. High Aayden Rosenberg - Brett Jones - Caleb Lamb - Connor Lyles - Courtney Brickey - Emily Taylor - Gaige Zaffarano - Haley Taylor - Jacob McClaren - Katie Moss - Kimberly Sullinger - Madison George - Mia Goodrich - Reagan Thielmier - Samuel Kahoun - Scott Gowen - Tanner Liles - Tomilyn Sullinger - Ursula Anchondo - Zach Glass - Zeke Hundley - 4 p.m. 3
Piggott Senior High Mohawks Braden Deckard - Charlie Turner - Connor Jordan - Darious Keene - Dillon Gibson - Dixie Book - Drake Clifton - Easton Laden - Emma Langley - Evan Hartwell - Grace Hooten - Haley Seal - Jason Jeffries - Maggie Williams - Nate Brantley - Preston James - Tamia Davis - Zeke Gore - 1 p.m. 6
Marmaduke High School 11-12 grade Carmen Ruiz - Destany Newell - Devon Ivie - Jason Andis - Kody Green - Laci Mclemore - Sean Taylor - Shalyn Weatherspoon - Shalyn Newman - Taylor Boyd - Thomas Nolen - Trent Dowell - Zachary Reece - 10 a.m. 11
GCT High School Aaryon Vaughn - Abby Summers - Bailey Hart - Caise Austin - Curtlynn Wilcox - Delaney Aaron - Drake Williams - Dylan Bryson - Eli Dulaney - Hunter Massing - Jacob Jones - Jasa Reed - Jonah Warmath - Justin Crossno - Kenley Burgess - Klaire Wilson - Landon Jackson - Lonnie Akers - Marcus Lemm - Rylee Cook - 2:30 p.m. 4
Piggott Elementary Archery Aaron Mauldin - Aden Wood - Alex Cavaness - Ben Latimer - Christopher Bautista - Desirree Linam - Elisabeth Householder - Elizabeth Fennell - Gavin Reynolds - Hannah McBroome - Jacquline Clark - Jalynn Morgan - Kayden Reel - Lawson Tompkins - Levi Moore - Max Guite - Rachael Deggans - Taylor Peters - Thomas Dotson - William Lucas - Wyatt Childers - Wyatt Koyle - Zach Farrer - Zander Mayberry - 3 p.m. 0
Marmaduke Junior High Aaron Ard - Asa Hendrix - Brooks Vangilder - Cierra Weatherford - Clayton Jackson - Court Burns - Emily McLemore - Frankie Leffler - Jacob Row - Jaylyn Goodwin - Laci Sauer - Sabrina Ivie - Taylor Owings - noon 11
Valley View Jr. High Abby Case - Aiden Bryant - Andrew Boots - Brandon McDonald - Caroline Ham - Catelyn Coleman - Cole Clayton - Eli James - Emalyn Street - Gavin Bryant - Graham Rose - Hayden Robertson - Hayes Martin - Jackson Gordy - Joann Kim - Joshua Land - Judy Kim - Katie Moss - McLendon Best - Nate Wilson - Nay Ovalle - William Crader - William Trusty - Zoe Greve - 3 p.m. 0
Brookland High School Ally Cooper - Anna Galbraith - Anna Simmons - Annalee Bauders - Austin Murray - Brayden Stanberry - Caden Beavers - Caitlyn Woodward - Cameron Yates - Colton Romines - Evan Davis - Hadley Foltz - Harrison Davis - Jhon Sinesterra - Kyla French - Mason Brodell - Nick Kifer - Pierce Brewer - Sarah Albert - Spenser Lancaster - Sylis Stone - Tanner Crafton - Taylor Hammond - 2 p.m. 1
Riverside High School anthony meadows - Bethany Tucker - brayden woodall - Brooklynn Davidson - Camden Tate - James Barnett - kenley sanders - Mackenzie baker - Slayton Tiner - 1 p.m. 15
Westside Elemenatry Abbie Cato - Ace Phillips - Asher O’Connell - Austin Statler - Avery Burch - Brooks Lane - Carley Hiser - Chase Yancey - Elizabeth Matthews - Gema Espinosa - Jesse Dodson - Johnathan Watson - Kialey Spengler - Zoey Goodwin - 1 p.m. 10
Brookland Jr. High School Allison Griffin - Cannon Smith - Carleigh McClung - Clay Roemer - Ethan Cook - Gavin Wilkerson - Jake Hampton - Jase McLain - Jay Tubbs - Justin Brewer - Landon Gilley - Noah Davis - Paige Gilley - Peyton Glenn - Samantha Gulley - 2 p.m. 9
CCMS Archers Abigail Bailey - Adrian Finney - Aiden Farrier - Ashanty Navarrete - Braxton Trego - Brayden Burrow - Brianna Coles - Brock Smith - Carter Laman - Cayden Burrow - Claire McKay - Conner Waldrup - Dakota Barnett - Grayson Carter - Jadyn Stauffer - Joseph Crafton - Joshlyn Nail - Jude Doughty - Libby Snoke - Mason Sumner - Newt Break - River Landers - Torence Reynolds - Trenton Brown - 8 a.m. 0