Site Menu

2020 ANASP Region 3


Schedule
Directions: ANASP Regional Tournament

Details

Cordinator: Michele Gerhardt
email: mgerhardt@batesvilleschools.org
Starts: Feb. 8, 2020
Stops: Feb. 8, 2020

Registration

Opens: Jan. 5, 2020
Closes: Jan. 22, 2020

Address

Address: 600 Eagle Mountain Blvd. , Batesville, AR, 72501

Teams registered

Team Name Members Flight Time Preference Slots Remaining
Cedar Ridge Elementary Archery Abram Edgin - Blake Horner - Blakelye Adams - Bryson Smedley - Colby Fears - Daniel Gill - Duke Branscum - Easton Alexander - Elijah Ludlow - Elisabeth Harris - Ian Craig - Jayden Griffis - Matthew Needham - Michael Dunehew - Taylor Gavin - Zoey Fears - 10 a.m. 8
Hillcrest Elementary Aidan Davis - Ashley Crowell - Austin Munroe - Avery Turner - Brent Diller - Caden Hoover - Cole Wigton - Connor Geurin - Easton Durham - Ethan Brewer - Gunner Baxter - Holden Howard - Jace Brower - Jocie Johnson - Kason Archer - Kipten Rainwater - Lainey Jones - Ryley Turner - Sahrin Bagwell - Sasha Durham - Sebastian Halfacre - Tripp Blackburn - Tyler Meeks - Wyatt Capps - 9 a.m. 0
Southside Southerners Avery McAnally - Avery Hooper - Ayden Rodriguez - Bonnie Cartwright - Brayden Vines - Broddy Smith - Chase Bullard - David Burney - Elijah McGee - Emily Guyette - Hayli Baker - Jacob Branscum - Jane Lindsey - John Riggs - Keelan Carpenter - Kinley Burks - Laiken Varnell - Macy Carter - Michael Riggs - Moriah Powell - Riley Taylor - Ruger Puckett - Sarah Burnett - Zach Burns - 10 a.m. 0
Cedar Ridge High School Abby Gavin - Alexia Sanchez - Bobbye Adams - Ethan Kirker - Hunter McDaniel - Jackson Holley - Joseph Goings - Lane Jackson - Layton McDoniel - Madison Ireland - Taydem Ware - Wyatt Daigle - noon 12
East Poinsett County Dakota Kain - Dixon Carroll - Hayden Holiman - Kamron Cuble - 11 a.m. 20
EPC Junior High Aden Foster - Amy Martinez - Anthony Parrish - Carson Montague - Colton Huff - Gabby Weathers - Gracelyn Weaver - Gunner Smith - Gwyneth Zimmerman - Isabella Cockrell - Jaylynn Randall - Joshua Hardin - Kamryn Bryan - Kelly Ashcraft - Landon Nichols - Lane Smith - Michael-Shayne Ford - Parker Carroll - Raegan Greene - Riley Ashcraft - Rylee Greene - 11 a.m. 3
Batesville High School Pioneers Aden Martin - Angela Weng - Anna Clark - Ben Gunderman - Brandon Fowler - Dakota Tarpley - Daniel Latus - Destany Lee - Emilee Gerhardt - Emily Bandy - Ethan Benton - Gabby Dockins - Hope Parker - Jack Allen - Joseph Bandy - Kady Tosh - Kiarah Benton - Kim Ho - Lance Edgin - Mimi Ho - Nick Acklin - Savannah Martin - Trenton Hodge - 2 p.m. 1
Batesville Junior High Pioneers Addyson Hall - Ainsley Stolarik - Alex Parrish - Alexa Mena - Averie Frazier - Dalton Lee - Destiny McAllister - Eli Curtwright - Gracie Dockins - Hunter Hall - Isabella Gutierrez - Jackson McCormick - Kylie Croslin - Layton Neal - Levi Branscum - Luke Wilkins - Mai-Lan Ho - Maycee Mourer - Milena Ramirez - Raelyn Ganzer - Shannan Fowler - Sophia Cole - Taryn Crouch - Willow Lumby - noon 0
Hillcrest High School Abbigail Winstead - Bobby Wilson - Braden Glenn - Elijah Woodward - Emma Howard - Faith White - Gabrielle Jones - Landon Davis - Larry Burrow - Madison Mobley - Makenzie Jackson - Nicholas Powell - Skyler Willard - Trenton Richey - Trevor Nunnally - 2 p.m. 9
Eagle Mountain Magnet Alice Knott - Angel Romero - Caden Hoggard - Caleb Murrah - Darcie Davis - Dawson Matthews - Easton Curtwright - Eli Beaumont - Elizabeth Heng - Hunter Courtney - Ian Jones - Jasper Branch - Joseph Walker - Joshua Jarrett - Laurel Stolarik - Madelynn Appleget - Maleah Treat - Matilda Appleget - Michael Cheatham - Parker Rodgers - Reece Wixson - Sophie Krug - Tucker Bruce - Zachary Kerlen - 10 a.m. 0
Melbourne Stick Shooters Caleb Conrad - Dalton Condrey - Jessie Williams - Tony Taylor - Tyler Henry - 1 p.m. 19
Hillcrest Middle School Andrew Perkey - Braydan Jones - Breanna Burrow - Brooklyn Penn - Cameron Burns - Christopher Pagan - Cole Johnson - Dallas Durham - Evan Cain - Jaden Hoggard - Jaxon Lowery - Jennifer Brown - John Woodward - Joshua Johnson - Kaden Geurin - Kaily Scoggin - Kylie Geurin - Lily Thacker - Michael Dail - Owen Wheeler - Peyton Glenn - Rylee Netrefa - Talmadge Smith - Taylor Foster - 8 a.m. 0
Melbourne Junior High Stick Shooters Adam Davenport - 1 p.m. 23
Cedar Ridge Middle School Andrea Needham - Bailey Williams - Isabella Newkirk - Karma Traw - Landon Fears - Maggye Adams - Mason Gates - Samuel Denehew - Savannah Strate - Shelby McDaniel - Shelby Blackman - Trenton Daigle - 11 a.m. 12
Southside M.S. Archery Alex Comstock - Brandon Paluck - Caleb Middleton - Cody Brown - DJ Brown - Ezra Lusk - Harley Woodard - Jacob Price - Kiersten Bright - Kyleigh Rhines - Leah Baxter - Mariposa Hernandez - Maysun Ring - Molly McDonald - Sadie Mathis - Sianna Newman - Taylor Younger - 2 p.m. 7
Southside H.S. Archery Alexis Adams - Ben Paxon - Brayden Bowren - Cayden Bowren - Chandler Maness - Chase McElroy - Connor Edmonds - Haleigh Mohlke - Hallie Allen - Hunter Addison - John Wayne Mcdonald - Keaira VanWinkle - Kelsey Bright - Robert Pennywitt - Sarah Davis - Suzanna Bates - 3 p.m. 8
Sulphur Rock Archery Aaron Byer - Bryce Smith - Burke Fraiser - Cooper Coleman - Danner Markovich - Drake Bennett - Eli McCormick - Emma Bennett - Fisher Branscum - Gabe Bledsoe - Harley Steele - Hayes Kibe - Isaac Allison - Jakob Winston - Jon Stalcup - Josh Hammack - Kennadee Logan - Kori Brewer - Lane LaFitte - Mia Oster - Price Carpenter - sawyer Sandage - Wyatt Goff - Zach Vaughn - 1 p.m. 0